Saturday Schedule

Schedule of play Saturday, April 28, 2018

Play starts at 10:00 am

Match 01

B1 Men’s Singles – Group A

Nikhil Nair (GBR) vs. Tonino Daga (ITA)

Match 01

B1 Men’s Singles – Group A

Hirofumi Ono (JPN) vs. Michael Wahl (GER)

Match 01

B2 Ladies’ Singles – Group A

Adriana Sanchez Ruiz (MEX) vs. Deborah Shaw (IRL)

Match 02

B1 Men’s Singles – Group B

Stuart Haxell (IRL) vs. Syed Muhammed Naqi Rizvi (PAK)

Match 02

B1 Men’s Singles – Group B

Hock Bee Ong (SIN) vs. Giancarlo Berganti (ITA)

Match 02

B2 Ladies’ Singles – Group A

Deborah Shaw (IRL) vs. Siow Heui Chris Tan (SIN)

Match 03

B1 Men’s Singles – Group B

Octavio Magalon Patlan (MEX) vs. Robert Jaurich (GER)

Match 03

B1 Ladies Singles – Group A

Rosa Daniela Pierri (ITA) vs. Mayumi Kita (JPN)

Match 03

B2 Ladies’ Singles – Group B

Marta Hiniesto Munoz (ESP) vs. Amanda Large (GBR)

Match 04

B1 Ladies Singles – Group A

Rachel-Eve Morgan (GBR) vs. Lisa McLaugnlin (IRL)

Match 04

B1 Ladies Singles – Group B

Ana Karen Arenas Castro (MEX) vs. Bianka Gräming (GER)

Match 04

B2 Ladies Singles – Group A

Katharina Kühnlein (GER) vs. Roisin Dermody (IRL)

Match 05

B1 Ladies Singles – Group B

Silvia Parente (ITA) vs. Andrea Hope (IRL)

Match 05

B1 Men’s Singles – Group A

Hirofumi Ono (JPN) vs. Tonino Daga (ITA)

Match 05

B2 Men’s Singles – Group A

Chiang Chia Ling (SIN) vs. Brian Lenehan (IRL)

Match 06

B1 Men’s Singles – Group A

Nikhil Nair (GBR) vs. Oran O’Neill (IRL)

Match 06

B1 Men’s Singles – Group B

Hoch Bee Ong (SIN) vs. Robert Jaurich (GER)

Match 06

B2 Men’s Singles – Group A

Pavel Kaplan (GER) vs. Chris Cypreou (AUS)

Match 07

B1 Men’s Singles – Group B

Octavio Magalon Patlan (MEX) vs. Syed Muhammed Naqi Rizvi (PAK)

Match 07

B1 Men’s Singles – Group B

Stuart Haxell (IRL) vs. Giancarlo Berganti (ITA)

Match 07

B2 Men’s Singles – Group B

James Currie (GBR) vs. David Nason (IRL)

Match 08

B3 Men’s Singles

Adrian Arriaga (MEX) vs. Robert Kershaw (RSA)

Match 08

B3 Men’s Singles

Michael Fogarty (AUS) vs. Willem Roode (IRL)

Match 08

B3 Men’s Singles

Adam Fayad (AUS) vs. Paul Ryb (GBR)

Match 09

B3 Ladies’s Singles

Alejandra Sanchez Ruiz (MEX) vs. Odette Battarel (FRA)

Match 09

B3 Ladies’s Singles

Janette Reynolds (GBR) vs. Sandra Night (AUS)

Match 09

Open Category

Zsofia Gruber (IRL) vs. Chris Baily (GBR)

Match 10

Open Category

Helena Mollaghan (IRL) vs. Desmond Rooney (IRL)

Match 10

B3 Men’s Singles

Adam Fayad (AUS) vs. Robert Kershaw (RSA)

Match 10

B3 Men’s Singles

Adrian Arriaga (MEX) vs. Michael Fogarty (AUS)

Match 11

B3 Men’s Singles

Willem Roode (IRL) vs. Paul Ryb (GBR)

Match 11

Open Category

osine Pybus (GBR) vs. Chris Baily (GBR)

Match 11

Open Category

Zsofia Gruber (IRL) vs. Helena Mollaghan (IRL)

Match 12

B2 Ladies’ Singles – Group A

Simone Kaminski (GER) vs. Holly Bryan (IRL)