Friday Schedule

Schedule of play, Friday, April 27, 2018

Match 01

B3 Ladies Singles

Sandra Night (AUS) vs. Odette Battarel (FRA)

Match 01

B1 Ladies Singles – Group A

Rosa Daniela Pierri (ITA) vs. Rachel-Eve Morgan (GBR)

Match 01

B2 Men’s Singles – Group A

Chiang Chia Ling (SIN) vs. Chris Cypreou (AUS)

Match 02

B3 Ladies Singles

Alejandra Sanchez Ruiz vs. Janette Reynolds (GBR)

Match 02

B1 Ladies Singles – Group A

Lisa McLaugnlin (IRL) vs. Mayumi Kita (JPN)

Match 02

B2 Men’s Singles – Group A

Pavel Kaplan (GER) vs. Brian Lenehan (IRL)

Match 03

B2 Men’s Singles – Group B

Dennis Scherer (GER) vs. David Nason (IRL)

Match 03

B1 Ladies Singles – Group B

Ana Karen Arenas Castro (MEX) vs. Silvia Parente (ITA)

Match 03

B3 Men’s Singles

Robert Kershaw (RSA) vs. Michael Fogarty (AUS)

Match 04

B1 Ladies Singles – Group B

Andrea Hope (IRL) vs. Bianka Gräming (GER)

Match 04

B2 Ladies’ Singles – Group A

Adriana Sanchez Ruiz (MEX) vs. Simone Kaminski (GER)

Match 04

B3 Men’s Singles

Adam Fayad (AUS) vs. Willem Roode (IRL)

Match 05

B1 Men’s Singles – Group A

Hirofumi Ono (JPN) vs. Nikhil Nair (GBNR)

Match 05

B2 Ladies’ Singles – Group A

Deborah Shaw (IRL) vs. Holly Bryan (IRL)

Match 06

B1 Men’s Singles – Group A

Michael Wahl (GER) vs. Oran O’Neill (IRL)

Match 06

B2 Ladies’ Singles – Group B

Marta Hiniesto Munoz (ESP) vs. Katharina Kühnlein (GER)

Match 06

B3 Men’s Singles

Adrian Arriaga (MEX) vs. Paul Ryb (GB)

Match 07

B1 Men’s Singles – Group B

Hoch Bee Ong (SIN) vs. Syed Muammed Naqi Rizvi (PAK)

Match 07

B2 Ladies’ Singles – Group A

Simone Kaminski (GER) vs. Siow Heui Chris Tan (SIN)

Match 07

B3 Men’s Singles

Robert Kershaw (RSA) vs. Willem Roode (IRL)

Match 08

B1 Men’s Singles – Group B

Robert Jaurich (GER) vs. Stuart Haxell (IRL)

Match 08

B2 Ladies’ Singles – Group A

Adriana Sanchez Ruiz (MEX) vs. Holly Bryan (IRL)

Match 09

B1 Men’s Singles – Group B

Octavio Magalon Patlan (MEX) vs. Giancarlo Berganti (ITA)

Match 09

B2 Men’s Singles – Group A

Chiang Chia Ling (SIN) vs. Pavel Kaplan (GER)

Match 09

B3 Men’s Singles

Adrian Arriaga (MEX) vs. Adam Fayad (AUS)

Match 10

B1 Men’s Singles – Group A

Michael Wahl (GER) vs. Tonino Daga (ITA)

Match 10

B2 Men’s Singles – Group A

Chris Cypreou (AUS) vs. Brian Lenehan (IRL)

Match 10

B3 Men’s Singles

Michael Fogarty (AUS) vs. Paul Ryb (GBR)

Match 11

B1 Men’s Singles – Group B

Hoch Bee Ong (SIN) vs. Octavio Magalon Patlan (MEX)

Match 11

B2 Men’s Singles – Group B

James Currie (GBR) vs. Dennis Scherer (GER)

Match 11

Open Category

Zsofia Gruber (IRL) vs. Rosine Pybus (GBR)

Match 12

B1 Men’s Singles – Group B

Robert Jaurich (GER) vs. Giancarlo Berganti (ITA)

Match 12

B2 Ladies’ Singles – Group B

Roisin Dermody (IRL) vs. Amanda Large (GBR)

Match 12

Open Category

Chris Baily (GBR) vs. Desmond Rooney (IRL)

Match 13

B2 Ladies’ Singles – Group A

Deborah Shaw (IRL) vs. Siow Heui Chris Tan (SIN)

Match 13

Open Category

Rosine Pybus (GBR) vs. Helena Mollaghan (IRL)